Mucize Bebeğe Gökçek’den Yardım Eli

Poyraz Telli

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek, “mucize bebek” Poyraz Telli‘yi, Pursaklar ilçesi Altınova Mahallesi’nde yaşadığı evde ziyaret ederek, annesine, terapi masraflarını karşılama sözü verdi. Nevin Gökçek, “Bizler Vakıf olarak arkanızdayız. Poyraz bizim de çocuğumuz” dedi.
Henüz 4 aylıkken kalbi duran ve 21 dakika süren müdahale sonucu yeniden hayata döndürülen minik Poyraz, beyninde oluşan ciddi hasardan dolayı 11 ay bitkisel hayatta kaldı ve bu süreçte birçok ameliyat geçirdi. Uyandığında hiçbir şeye tepki vermeyen Poyraz için doktorlar, hastalığının bir tedavisi olmadığını ve yaşamının bu şekilde devam edeceğini söylerken, aylar sonra Poyraz bebek duymaya, görmeye ve tepki vermeye başladı. Bu mucize sonrası, bebeğin terapilerinin devam ettiği sürece durumunun daha da iyiye gidebileceği söylendi.
Yaşam ünitelerine bağlı şekilde hayatını sürdüren Poyraz’ın tedavisi evde yapılıyor. Şimdi 3 yaşında olan minik Poyraz’ın tüm bakımını ve masraflarını, 2 yıl önce eşi tarafından terk edilen anne Aslıhan Telli, tek başına karşılamaya çalışıyor.

“ELEKTRİK KESİLMESİN DİYE DUA EDİYORUM”

Minik Poyraz’ın tedavi masraflarını karşılamakta sıkıntı çektiğini söyleyen 3 çocuk annesi Aslıhan Telli, şunları kaydetti:
“Gücümün yettiği kadar mücadele ediyorum ama bir yerde tıkanıyorum. Evim kira, eşim 2 sene önce bizi terk etti. Poyraz’ın 3 terapisi var, ilaçları var. Elektrik kesilmesin diye dua ediyorum. Çünkü hayatı elektriğe bağlı. Eşim terk ettiğinde, elektrik faturasını ödeyemeyince elektriği kesmeye geldiler. Görevliye çocuğumu gösterdim. ‘Elektriği keserseniz, bu çocuk hayatını kaybeder” dedim. Görevli bir kaç gün sonra bana para yardımı yaptı. Allah ondan razı olsun.”
Daha önceleri ayda 30-40 lira arası gelen elektrik faturasının, Poyraz’ı hayatta tutmak için kullanılan makinelerden dolayı 450-500 liraya çıktığını belirten Aslıhan Telli, 3 çocuğuna bakabilmek ve faturaları ödeyebilmek için mücadele verdiğini söyledi.
Poyraz’ın ve annesinin hikayesini dinleyen SOS Onursal Başkanı Nevin Gökçek de “Allah senden razı olsun. Fedakar bir annesin. Seni kutluyorum. Dualarımızla Allah yolunu açık etsin. Terapi masraflarını Vakfımız karşılayacak. İnşallah bu durumlar sizin için bir anı olarak kalır. Biz söz veriyorsak, sözümüzde dururuz. Sözlerinde durmayanlar da kimseye umut dağıtmasın. Bizler Vakıf olarak arkandayız. Poyraz bizim de çocuğumuz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here