LYS Şampiyonları Gökçek’i Ziyaret Etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı , ’nin LYS 2017 Şampiyonu ve Üçüncüsü başarılı öğrencilerini, makamında kabul etti.

 

Muradiye Özel Nene Hatun Kız Fen Lisesi’nin LYS 2017 MF1, MF2, MF3, MF4 alanlarında Türkiye birincisi olan ile MF1 alanında Türkiye üçüncüsü olan Züleyha Seyhan’ı, okul idarecileri ve velileriyle birlikte makamında ağırlayan Başkan Gökçek, öğrencileri tebrik ederek, şunları söyledi:

 

“Beyza ve Züleyha kızlarımızı tebrik ediyorum. İkisi hem sınıf arkadaşıymış hem yurtta oda arkadaşıymış. Bu başarıya, birisi birincilikle, diğeri üçüncülükle mühürlerini vurmuşlar. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak kentimin bir okulu olan Muradiye Nene Hatun Kız Fen Lisesi’nin gösterdiği bu başarıdan dolayı gurur duyuyorum. Allah, başarılarının devamını niyaz etsin. Demek ki emek verildiği zaman neticesi alınıyor. Gerçekten gurur duydum, sağolun, var olun.”

 

Muradiye Öğretim Kurumlarının başarısına da dikkat çekerek, bundan sonra da Türkiye’de başarılara devamlı imza atacak bir kurum olduğunu belirten Gökçek, şöyle devam etti:
“Bu okulun kurulmasında Rıza Çöllüoğlu ve Musatafa Kalfaoğlu hocalarımızın emekleri çok büyük. Bunları inkar etmek mümkün değil. Gençlik yıllarımdan itibaren, Keçiören Belediye Başkanı olduğum andan itibaren hep beraber oldum. Bir çok konuda müspet karar vermem konusunda da bana her zaman yardımcı, yol gösterici olmuşlardır. Allah onlardan razı olsun. Bu büyük eserleri de meydana getirdiler. Her ikisi birden inanılmaz bir çalışma içindeydi. Allah onların mekanlarını cennet eylesin.”

 

BAŞARI, 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNE VE GAZİLERİNE İTHAF EDİLDİ

 

Başkan Gökçek, makamında ağırladığı şampiyon öğrencilere, duygu ve düşüncelerini de sordu.
Türkiye Şampiyonu Beyza Gürbüz, “Özellikle arkadaşlarımızla birlikte çalışmamız, bizim için çok faydalı oldu. Okulumuza da yine çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu başarıyı güzel biçimde değerlendiririz. Tıp Fakültesi’nde okumak istiyorum” dedi.

 

da “Aileme, akrabalarıma, okuluma, bana destekleri ve emekleri için çok teşekkür ediyorum. Bu emeğin karşılığını, alnımın akıyla ödemek istiyordum. Allah da nasip etti” diye konuştu.

 

ise “Nene Hatun Kız Fen Lisesi olarak gerçekten çok büyük bir başarıyı, Rabbimiz nasip etti. Başarımızı, 15 Temmuz şehitlerimize, gazilerimize ve Kurumumuzun kurucuları, rahmetli Rıza Çöllüoğlu ile rahmetli Mustafa Kalfaoğlu hocalarımıza ithaf ediyoruz” diye konuştu.

 

Başkan Gökçek, konuklarına, Kur’an-ı Kerim, ‘ı ile kendi isminin yazılı olduğu kalem hediye etti.

 

CEVAP VER