Sincan Hayvanat Bahçesi'nde Hayvan Çeşitliliği Her Geçen Gün Artıyor

Ankara Simiti

Admin
Yetkili Kişi
#1
SİNCAN HAYVANAT BAHÇESİ’NİN EN YENİ ÜYELERİ…

Ankara Büyükşehir Belediyesi Sincan Hayvanat Bahçesi ve Mesire Alanı’nda hayvan çeşitliliği her geçen gün artıyor.

sincan hayvanat bahcesi (4).jpg


Hayvanat Bahçesi’nin en yeni ve sevimli üyeleri Başkentlilerin yoğun ilgisiyle karşılaşırken, aralarında Sıpa, Velvet Maymunu, Guınea Pıg Hamster, Hollanda Tavşanı, Ankut Güvercini, Albino Afrika Cüce Kirpive Kızıl Tilki’nin de yer aldığı yeni üyeler ile birlikte Sincan Hayvanat Bahçesi’nin hayvan varlığı daha da arttı.

sincan hayvanat bahcesi (1).jpg


HAYVAN TÜR SAYISI 64’E, HAYVAN VARLIĞI 860’A YÜKSELDİ

Başkentlilerin dört mevsim çocuklarıyla birlikte ziyaret ettiği Sincan Hayvanat Bahçesi’nin yeni üyelerinin daha elverişli koşullarda yaşamlarını sürdürebilmesi için barınak koşulları da iyileştiriliyor.

B Sınıfı Ruhsatı alan Sincan Hayvanat Bahçesi’ne; Altınköy’den1 Sıpa, Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 2 Velvet Maymunu, 1 Albino Afrika Cüce Kirpi ve 1 Kızıl Tilki, 10 Ankut Güvercini, hayırsever bir vatandaştan da 1 Cennet Papağanı getirildi.

Yeni üyelerle birlikte Sincan Hayvanat Bahçesi’ndeki hayvan varlığı 860’a ulaşırken, tür sayısı da 53’ten 64’e yükseldi.

sincan hayvanat bahcesi (2).jpg


YENİ HAYVANLAR GELECEK


Barınaklardaki hayvanların tür özelliklerine göre gerekli genişletme ve zemin düzenleme çalışmalarının yapıldığı Hayvanat Bahçesi’nde hayvanlardan elde edilen ürünlerin sergilendiği platforma vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, hayvan tür sayısı önümüzdeki günlerde daha da artacak.

Başkentliler aileleriyle birlikte her gün 06.00-24.00 saatleri arası açık olan Sincan Hayvanat Bahçesi ve Mesire Alanı’nda hayvanlarla iç içe piknik yapma imkanı da buluyor.
sincan hayvanat bahcesi (3).jpg
 
Yukarı