Rekorlara İmza Atıyorlar

Anıtkabir

Admin
Yetkili Kişi
#1
Aski Spor Bayan Taekwondo Takımı Hedef Büyüttü

Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Spor Bayan Taekwondo (Tekvando) Takımı, Avrupa ve Dünya Şampiyonaları için hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.

Sporcularının ve teknik kadrosunun tamamının bayanlardan oluştuğu ASKİ Spor Taekwondo Takımı, yoğun bir antrenman sürecine girdi.

Profesyonel Takım

ASKİ Spor Bayan Taekwondo Takımı’nın teknik direktörlüğünü Dünya, Avrupa Şampiyonu ve Olimpiyat üçüncüsü eski Milli Taekwondocu Hamide Bıçkın Çetiner, antrenörlüğünü ise Fatma Bakır yapıyor.

ankara.jpg
ankara2.jpg


Başarılı bir spor hayatından sonra aktif sporu bırakan Çetiner, bayanlardan oluşan bir takım kurma hayalini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadığını şu sözlerle dile getiriyor:
“Türkiye’de şu an teknik direktörü ve antrenörü dahil olmak üzere sadece bayanlardan oluşan tek taekwondo bayan takımı aski spor kulübü. Çok ciddi ve hızlı bir yükseliş grafiğimiz var. Aski spor kulübü yöneticilerimize de çok teşekkür ediyorum. Bayanlardan oluşan bu takımı, ciddi bir şekilde desteklemeleri, bizim için onur verici. Büyük destek vererek kapıları bize açmalarından da çok büyük memnuniyet duyuyoruz.”

Hedefleri Büyük…

Dünya Şampiyonası’na gidecek olan ASKİ Sporlu Zeliha Ağris ve Rukiye Yıldırım’ın Milli Takım kampında olduğunu belirten Çetiner,
“Buradaki sporcularımızla da hızlı bir şekilde Avrupa ve Dünya Şampiyonalarına hazırlık yapmaya devam ediyoruz. Antrenmanlarımız son sürat devam ediyor. Hedeflerimiz büyük. Olimpiyat Şampiyonu çıkarmak istiyoruz. Kulübümden bir bayan olimpiyat şampiyonu çıkmasını çok arzu ediyorum”
şeklinde konuşuyor.

ankara3.jpg
ankara4.jpg


Rekorlara İmza Atıyorlar

Esmanur Ersoy ve Ayşe Şule Başkır henüz 16 yaşında… Esmanur Ersoy, 7 yıldır, Ayşe Şule Başkır ise 12 yıldır teakwondo yapıyor. 2024’te yapılacak olimpiyatlara hazırlanan iki sporcunun hedefinde Türkiye’yi en güzel şekilde temsil etmek ve Türk bayrağını dalgalandırmak yer alıyor.

Taekwondonun Poomsae branşında çalışan ve birçok Türkiye Şampiyonluğu bulunan Elif Aybüke Yılmaz da 26 yaşında… 22 yıldır taekwondo yapan Yılmaz, poomsaeyi daha estetik ve ritmik bulduğu için seçtiğini anlatıyor. 2008 yılından beri Milli Takım’da olan, iki Dünya Şampiyonluğu, üç Avrupa Şampiyonluğu bulunan Yılmaz,
“Bu sene yapılacak olan Avrupa Şampiyonası ve Dünya Plaj Şampiyonası ile 2020’de gerçekleştirilecek Dünya Şampiyonası’nda kulübümüz adına tekrar şampiyonluk ve en değerli sporcu ödülleri için mücadele edeceğiz”
sözleriyle azimle çalıştıklarını dile getiriyor.

17 yıldan beri taekwondo yaptığını belirten Büşra Deniz Yılmaz ise,
“Amcam ve babam poomsae branşıyla ilgiliydiler. Taekwondoya ilk başladığım zamanlarda bunda daha yetenekli olduğunu fark ettim”
diyor.

Hedefinin Dünya Şampiyonluğu olduğunu belirten Büşra Deniz Yılmaz,
“20 kez türkiye şampiyonluğu elde ettim. 2017 yılı avrupa şampiyonluğum var. Seneye dünya şampiyonası var. Hedefe kitlendim. İnşallah bu çalışmalar ve emeklerimiz boşa gitmez. İlerlemeyi düşünüyoruz, kulübümüze madalyalar getirmeyi, başarılı, vatanımıza milletimize hayırlı sporcular olmayı hedefliyoruz”
sözleriyle düşüncelerini ifade ediyor.
 
Yukarı