Hedef 110 Milyon Metreküp Su Tasarrufu

Ankara Simiti

Admin
Yetkili Kişi
#1
BAŞKENT’İN İÇME VE KULLANMA SUYU’NA SIKI DENETİM…

Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürü Prof. Dr. Cumali Kınacı, Başkent'in günlük içme ve kullanma suyu ihtiyacını karşılarken, meydana gelen fiziki su kayıpları ile kaçak su kullanımını kontrol altına alacak yeni bir uygulama başlattıklarını açıkladı.

ASKİ’nin, 9 merkez ilçedeki şehir şebekesine günlük 1 milyon 300 bin metreküp su verdiğini ifade eden Kınacı, kayıp ve kaçakları engelleyerek su tüketimini 1 milyon metreküpün altına düşürmeyi amaçladıklarını söyledi.

ankara.jpg


HEDEF 110 MİLYON METREKÜP SU TASARRUFU

Bu çalışma ile yılda 110 milyon metreküp suyun tasarruf edilebileceğine dikkat çeken Kınacı, Başkent’in 3 aylık su ihtiyacına denk gelen miktarın parasal değerinin ise 600 milyon TL olduğunu vurguladı.

Musluklardan akan suyu kaliteli ve sağlıklı bir şekilde abonelere ulaştırmak için büyük titizlik içinde çalıştıklarının altını çizen Kınacı, bunun yanı sıra her bir damlası değerli olan sudaki fiziki kaçak ile kaçak su kullanımının önüne geçecek projeye Altındağ, Gölbaşı, Çankaya ve Sincan ilçelerinde başladıklarını ifade etti.

abb1.jpg
 
Yukarı