Anıtkabir

Admin
Yetkili Kişi
#1
ULUSLARARASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ DÜNYADA BİR İLK…

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER MÜLTECİLER YÜKSEK KOMİSERLİĞİ (UNHCR) İŞBİRLİĞİNDE KURULAN "ULUSLARARASI MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ"NİN TANITIMI YAPILDI

-MÜLTECİLERE YÖNELİK UYUM PROJESİ KAPSAMINDA HİZMETE GİRECEK OLAN MERKEZ OCAK AYINDAN İTİBAREN MESLEKİ EĞİTİM VERMEYE BAŞLAYACAK

-MESLEKİ EĞİTİM ALAN KURSİYERLERE KURS SONUNDA SERTİFİKA DA VERİLECEK

Ankara Büyükşehir Belediyesi ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) işbirliğinde hayata geçirilen ve dünyada ilk olma özelliği taşıyan "Uluslararası Mesleki Eğitim Merkezi"nin tanıtımı yapıldı.
Kuzey Yıldızı Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen sunuma Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Türkiye Çalışma Grubu Belediye Başkanı HichamImane, Türkiye Çalışma Grubu ile Türkiye Belediyeler Birliği üyeleri katıldı. Üyeler, inşaat çalışmaları tamamlanmak üzere olan merkezin sınıflarında incelemelerde de bulundu.

DÜNYADA BİR İLK
Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Projeler Şube Müdürlüğü'nün yürüttüğü uyum projesiyle; yüzde 70'i mülteciler, yüzde 30'u ise Türk vatandaşlardan oluşan mesleki eğitim kursu branşlarıaçısından da dünyada ilk olma özelliği taşıyor.
Yaklaşık 100 kişilik mülteci grubun Türkçe eğitim aldığı Uluslararası Mesleki Eğitim Merkezi'nde verilecek mesleki kurslar içersinde tekstil, aşçılık, pastacılık, CNC (torna tezgahı), java ve photoshop gibi bilgisayar programları yer alıyor.

YAKLAŞIK BİN KİŞİYE MESLEKİ EĞİTİM
Büyükşehir Belediyesi ve UNHCR işbirliğinde hayata geçirilen Türkçe derslerinin verilmeye başlandığı merkezde, proje kapsamında Ocak ayından itibaren de mesleki eğitimler verilmeye başlanacak.
2019 yılı içerisinde yaklaşık bin kişiye mesleki eğitim verilmesi planlanırken, uzman eğitmenlerce verilecek 3 aylık kurs programları sonunda kursiyerlere sertifika da verilecek.


abb (2).jpg


abb (3).jpg


abb (5).jpg
 
Yukarı