Çocuk meclisi Üyeleri Kitap Fuarında Buluştu

Anıtkabir

Admin
Yetkili Kişi
#1
Çocuk Meclisi 13. Ankara Kitap Fuarı’nda…

Ankara büyükşehir belediyesi 24. Dönem çocuk meclisi üyeleri, çocuk meclisi başkan yardımcısı Tuğçe Yalçınkaya’nın kitabının imza gününde kitap fuarında buluştu.

Çocuk meclisi üyeleri, ankara kitap fuarı’nı gezerek kitapları ilgiyle inceledi

ankara3.jpg


Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi üyeleri, ATO Congresium’da gerçekleşen 13. Ankara Kitap Fuarı’nı ziyaret etti.

ankara.jpg


Başkentli çocukların, görüşlerini özgürce ifade edebildikleri, tavsiye kararları aldıkları ve çocuk haklarını öğrendikleri Ankara Büyükşehir Belediyesi Çocuk Meclisi’nin 24. dönem üyeleri, Çocuk Meclisi Başkan Yardımcısı Tuğçe Yalçınkaya’nın yazdığı “Gülçiçek”in imza günü için 13. Ankara Kitap Fuarı’na akın etti.

Minik Yazar Ve Kitap Sevgisi

Dördüncü sınıf öğrencisi Tuğçe Yalçınkaya, kitaplarını arkadaşları için imzalarken, ilk kitabının 6 bölümden oluşan “Bu bir rüya mı” adlı kitap, ikinci kitabının ise ailenin önemini anlattığı “Gülçiçek” olduğunu söyledi.

ankara2.jpg


Gelecekte şehir planlamacısı ya da mimar olmak istediğini söyleyen minik yazar Yalçınkaya, çocuk kitapları yazmaktan vazgeçmeyeceğini şu sözlerle anlattı:

“Yaşım ne kadar büyürse büyüsün çocuk kitapları yazmak istiyorum. Çocuk kitapları bana daha iyi, daha samimi, daha içten geliyor. İleride de çocuk kitapları yazmak istiyorum.

İmza gününde Yalçınkaya’yı yalnız bırakmayan Çocuk Meclisi üyeleri, daha sonra 13. Ankara Kitap Fuarı stantlarını ilgiyle gezerek yeni kitaplar aldılar.
 
Yukarı