Belmek'ten Birbirinden Renkli Eserler Sergide Toplandı

Ankara Simiti

Admin
Yetkili Kişi
#1
BELMEK’TEN KARMA SERGİ…


Ankara Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve El Becerileri (BELMEK) kurslarında eğitim alan kursiyerler, çalışmalarını karma sergide topladı.

Sincan ve Yenimahalle BELMEK kursiyerleri, el emeği göz nuru eserlerini Zafer Çarşısı Güzel Sanatlar Galerisi’nde sergiledi.


EL EMEĞİNİN KIYMETİNİ GÖSTEREN SERGİ

BELMEK kurslarında usta eğitmenlerden ücretsiz aldıkları dersler ile hobi edinen hatta ailesine ekonomisine katkı sağlayan Başkentli kadınlar, birbirinden renkli ürünleri sergilemenin mutluluğunu yaşadı.

ankara.jpg


Yenimahalle ve Sincan BELMEK kursiyerlerinin ürünlerinin sergilendiği “El Emeği Göz Nuru Karma Sergisi”nin açılışını Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Yılmaz birlikte yaptı.

belmek1.jpg


Başkentlilerin yoğun ilgi gösterdiği karma sergiyi gezen ve ürünler hakkında bilgi alan Tiryaki, “El emeği olan her şey bizim için çok kıymetli. Bu kurslar sayesinde kadınlarımızın ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha keşfetmiş olduk” dedi.

Karma Sergide; Patchwork’ten Mefruşata, Takı Tasarımından El Nakışına, Hat Sanatından Tezhip Sanatına, Mozaik’ten Ahşap Rölyefe, Yağlı Boya Resimden Deri İşlemeciliğine kadar 31 ayrı branşta birbirinden renkli eserler yer aldı.

belmek sergi1.jpg
 
Yukarı