Başkentli Kadınlar “Kadın Hakları ve Hukuksal Yaptırımlar” Konusunda Bilinçleniyor

Başkent

Admin
Yetkili Kişi
#1
Kadınlara yönelik şiddet konusunda sosyal projelere imza atan Büyükşehir Belediyesi, Başkentli kadınları “Kadın Hakları ve Hukuksal Yaptırımlar” konusunda da bilinçlendiriyor.

Büyükşehir Belediyesi ile Ankara Barosu arasında imzalanan protokol çerçevesinde Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda düzenlenen söyleşiye, Sığınma Evlerinde kalan ve Hanımlar Lokali üyesi kadınlar yoğun katılım gösterdi.

BİLİNÇLİ KADIN GÜÇLÜ KADIN

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kadın Danışma Merkezi tarafından düzenlenen söyleşide Avukat Aslı Koçak Arıhan, kadın hakları konusunda önemli bilgiler verdi.

İnteraktif ortamda gerçekleşen söyleşide merak ettikleri soruları yönelten Başkentli kadınlar, kendi hakları başta olmak üzere hukuksal yaptırımlar ile ilgili bilgi sahibi oldular.

baskentli kadinlar kadin haklari .jpg


KADINLARA HER AY AVUKAT GÜNÜ

Yeni bir hizmeti daha hayata geçirecek olan Büyükşehir Belediyesi tüm Başkentli kadınların haklarını öğrenebilmesi için her ay “Avukat Günü” de düzenleyecek.

Her ay bir Hanımlar Lokalinde gerçekleşecek olan Avukat Günü’nde kadınlar, sorularına yanıt arayacak ve kadın hakları konusunda daha da bilinçlenecek.
 
Yukarı