Başkent Hijyene Önem Veriyor

Anıtkabir

Admin
Yetkili Kişi
#1
BAŞKENT’TE ÇARŞI PAZARDA GIDA DENETİMLERİ…

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ZABITA EKİPLERİ, ULUS HALİ’NDE DENETİM YAPTI

-HİJYEN, SON KULLANMA TARİHİ, ETİKET KONTROLÜ GİBİ KONULARDA İNCELEMELER YAPAN ZABITA EKİPLERİ, DENETİMLERİNİ DÜZENLİ OLARAK SÜRDÜRÜYOR

başkent (1).JPG


başkent (4).JPG


Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, Başkent’teki alışveriş merkezlerinde İl Tarım, İlçe Tarım, Ticaret İl Müdürlüğü ve Emniyet birimleri ile birlikte denetimlerine aralıksız devam ediyor.
Zabıta ekipleri, geçtiğimiz günlerde Başkentli vatandaşların tavuk, sakatat, sebze ve meyve ürünlerini yoğunlukla temin ettiği önemli alışveriş merkezlerinden biri olan Ankara Ulus Hali’nde sağlıklı ve güvenilir gıda tüketimi konusunda denetim gerçekleştirdi.

KIŞ YAZ DENETİM
Kontrollerini kış yaz demeden titizlikle gerçekleştiren ekipler; yaş meyve sebze ve balık reyonlarının yanı sıra, sakatat ve kasap dükkanlarını kontrol ederek; temizlik, kılık kıyafet, etiket kontrolü, gıdaların son kullanma tarihi ile bulunması gereken belgeleri inceledi.
Yapılan denetimlerde gereksiz yer işgal edilmemesi ve çöplerin etrafa bırakılmaması konusunda hal esnafını uyaran zabıta ekipleri, özellikle et ve tavuk ürünlerinin satıldığı reyonlarda da açıkta ürün bırakarak, eldiven ve önlük kullanmayan esnafı ikaz etti.

başkent (5).JPG


BALIK REYONLARI DA MERCEK ALTINDA
Balık satılan reyonlarda da denetimler yapan ekipler, standardın altında olan balıkların satışının önüne geçmek için balık boylarının ölçümlerini yaptı.
Sık sık vatandaşlardan gelen şikayetleri yerinde denetleyen Büyükşehir Zabıta ekipleri, Ulus Hal Çarşısı'nda herhangi bir usulsüzlüğe rastlamadı.
 
Yukarı