Ankara Simiti

Admin
Yetkili Kişi
#1
RIZA KAYAALP'TEN TARİHİ ZAFER…


-GÜRCÜ RAKİBİ IAKOBİ KAJAIA'YI MAĞLUP EDEN ASKİ SPORLU GÜREŞÇİ RIZA KAYAALP, TOPLAMDA 9. KEZ AVRUPA ŞAMPİYONU OLDU

-TÜRK GÜREŞ TARİHİNDE AVRUPA ŞAMPİYONALARINDA EN FAZLA ALTIN MADALYA KAZANAN SPORCU UNVANINI ELDE EDEN KAYAALP’İ ANKARA’YA DÖNDÜKTEN SONRA İLK KUTLAYAN İSİM ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ OLDU

-BAŞKAN YAVAŞ, KAYAALP İLE BİRLİKTE ŞAMPİYONADA BRONZ MADALYA KAZANAN ASKİ SPORLU EMRAH KUŞ VE 5. OLAN ŞERİF KILIÇ’I TEBRİK EDEREK, KUTLAMA PASTASI KESTİ

-BAŞKAN YAVAŞ, “TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLARAK GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTINIZ. BUNDAN SONRA DA ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ OLARAK ELİMİZDEN GELENİ YAPIP SİZLERE DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ” DEDİ

RIZA KAYAALP'TEN TARİHİ ZAFER (3).jpg


ASKİ Spor Kulübü Güreşçileri, Romanya’nın Başkent'i Bükreş’te düzenlenen Büyükler Avrupa Güreş Şampiyonası'nda elde ettikleri başarılarla bir kez daha Türkiye'nin gururu oldu.

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda grekoromen stil 130 kilo finalinde Gürcü rakibi Iakobi Kajaia'yı yenen ASKİ Sporlu Güreşçi Rıza Kayaalp, altın madalyanın sahibi oldu. Üst üste 8, toplamda ise 9. kez Avrupa Şampiyonu olan Milli Güreşçi Rıza Kayaalp, Türk Güreş tarihinde Avrupa Şampiyonaları’nda en fazla altın madalya kazanan sporcu unvanını elde etti. Şampiyonada grekoromen stil 82 kiloda ise ASKİ Sporlu Milli Güreşçi Emrah Kuş da bronz madalya kazanırken, Şerif Kılıç da 5. oldu.

Ankara Esenboğa Havaalanı’nda coşkuyla karşılanan Şampiyon güreşçileri ilk kutlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş oldu.

RIZA KAYAALP'TEN TARİHİ ZAFER (2).jpg


ŞAMPİYONLARA BAŞKAN YAVAŞ’TAN KUTLAMA PASTASI

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türk Bayrağı'nı göndere çektiren ASKİ Sporlu güreşçiler, ASKİ Spor Kulübü Başkanı Mehmet Genç, Kulüp antrenör ve yöneticilerini makamında ağırlayarak kutlama pastası kesen Başkan Yavaş, sporcuları tek tek tebrik etti.

RIZA KAYAALP'TEN TARİHİ ZAFER (4).jpg

Türkiye'ye daha fazla şampiyonluk getirmek için çalışacağını söyleyen Rıza Kayaalp, “Bundan sonraki hedefim bu seneki Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanmak ve daha önce alamadığım Olimpiyat altınını 2020’de Tokyo'da kazanmak. İnşallah Tokyo Olimpiyatları’nda yine bayrağımızı göndere çektireceğiz” dedi.

RIZA KAYAALP'TEN TARİHİ ZAFER (1).jpg

“Sizlere maşallah diyorum, Allah nazardan saklasın” diyen Başkan Yavaş, ASKİ Sporlu güreşçilerin arka arkaya kazandığı başarılarla gururlandığını söyledi ve şöyle konuştu:

“Hepinizi tebrik ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak göğsümüzü kabarttınız. Bizim sizin üzerinizde henüz bir emeğimiz yok, emeği olan herkesten Allah razı olsun. Ankara Büyükşehir Belediyesi olarak elimizden geleni yapıp desteğimizi bundan sonra da sürdüreceğiz.”
 
Yukarı