Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden “Bahçe Hobi Eğitimi”

Ankara Simiti

Admin
Yetkili Kişi
#1
BAŞKENTLİLERİN EN SEVDİĞİ EĞİTİM…

-BAŞKENTLİLERDEN “BAHÇE HOBİ EĞİTİMİ”NE BÜYÜK İLGİ

-ANFA TARAFINDAN DÜZENLENEN EĞİTİMLERE BAŞKENTLİLER YAZ KIŞ DEMEDEN KATILMAYI SÜRDÜRÜYOR

-KURSİYERLER KIŞ ŞARTLARINDA BİTKİ BAKIMINI DA YAKINDAN ÖĞRENİYOR

MAH_9255.JPG


Yetiştirdiği çiçeklerle kentin dört bir yanını güzelleştiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Başkentlileri de yeşilin üretim sürecine dahil ediyor. ANFA tarafından hayata geçirilen “Bahçe Hobi Eğitimi”, başladığı günden beri Başkentlilerden büyük ilgi görüyor.
Her yaş ve meslek grubundan vatandaşların katıldığı ücretsiz eğitime; kursiyerler uzak yakın, yaz kış demeden yoğun katılım gösteriyor.

MAH_9278.JPG


SOĞUK HAVAYA RAĞMEN KURSA KATILIM REKORU
Bitki üretim tekniklerinden toprak harcı hazırlamaya, fidan dikiminden zirai mücadeleye kadar yeşile dair her ayrıntının anlatıldığı “Bahçe Hobi Eğitimi”, soğuk hava koşullarına rağmen katılım rekoru kırıyor.
Altınpark Bitki Evi'nde, alanında uzman personel tarafından gerçekleştirilen eğitimlerde kursiyerler, bahçe ya da balkonda bitki yetiştirmenin inceliklerini öğrenme fırsatı buluyor.

MAH_9289.JPG


EN MUTLU KURSİYERLER
Eğitimlere katılan kursiyerlerden 62 yaşındaki Nabi Macit, aldığı bitki eğitiminin son derece faydalı olduğu görüşünde:
“Toprakla daha bilinçli olarak ilgilenmek için bu kursa katıldım. Evime yakın olmamasına rağmen bu eğitimden yararlanmak için severek geliyorum. Burada eksik bilgilerimizi tamamlıyoruz. Doğru sandığımız yanlışlarımızın farkına varıyoruz. Hocalarımız oldukça donanımlı.”
Yeşili ve doğayı çok sevdiğini söyleyen Aliye Şahin de en sevdiği eğitimi şu sözlerle özetliyor:
“Eğitimler oldukça güzel ve keyifli. Toprağa ve yeşile dair bilmediğim çok şeyi öğrendim. Umarım bu eğitimler bitince daha ileri seviyede de bir eğitim olur ve yine geliriz.”
Birer haftalık eğitim süresince ANFA tarafından ağırlanan kursiyerlerin, ihtiyaç duyduğu tüm materyaller de ücretsiz olarak karşılanıyor. Yeşil ve doğayla iç içe keyifli bir ortamda gerçekleştirilen eğitimlerde kursiyerler, teorik eğitimin dışında uygulamalı olarak da bitki yetiştirmenin inceliklerini öğreniyor.

 
Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı