Ankara Büyükşehir Belediyesi Doğal Afetler Nedeni İle Evleri Zarar Gören Vatandaşlara Yeniden Yuva Kuruyor

Ankara Simiti

Admin
Yetkili Kişi
#1
Ankara Büyükşehir Belediyesi, doğal afetler dışında da zarar gören vatandaşların yardımına koşuyor.
Evleri ve eşyaları zarar gören vatandaşlara yardım elini uzatan Büyükşehir Belediyesi, bu zor günlerinde yaralarını sarıyor.

HAYATLAR YENİDEN İNŞA EDİLİYOR

Pursaklar ilçesi Turgut Reis Sokak’ta 4 Ocak tarihinde meydana gelen intihar girişimi nedeniyle yaşanan doğalgaz patlaması sonrası zarar gören apartman yeni baştan Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa ediliyor.
Olayda 27 daireden 16 tanesi ağır hasar alırken, Büyükşehir Belediye Meclis kararıyla mağdur olan vatandaşların konutları Kent Estetiği ekipleri tarafından yenileniyor.

ankarat_1.jpg


PENCEREDEN KAPIYA HERŞEY ONARILIYOR
Hasar gören binada pencere, ahşap kapı, çelik kapı, duvar yapımı ve boyama konusunda destek sağlayan Büyükşehir Belediyesi, dairelerin bu ihtiyaçlarını hiçbir ücret almadan onarıyor.
Kaymakamlık, İlçe Beledisi ve Hayırsever vatandaşların dışında Büyükşehir Belediyesi’nin olaydan sonra desteğini esirgemediğini söyleyen Pursaklar Saray Fatih Mahallesi Muhtarı Sedat Çaldıran, “Patlama ile binanın büyük kısmı tahrip oldu ve tüm mahalle sakinleri büyük telaş yaşadı. Olay sonrası 27 daireden 16 tanesi zarar gördü. Büyükşehir Belediyesi hasar gören binada vatandaşların ihtiyaç duyduğu her şeyle ilgilendi. Büyükşehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’ya ve emeği geçen tüm çalışanlara bina sakinleri adına çok teşekkür ediyorum” dedi.


ankara1.jpg


BAŞKAN TUNA’YA ÖZEL TEŞEKKÜR

Patlamada evi zarar gören Hafize Akça ise Büyükşehir Belediyesi’nin bu desteğini hayatı boyunca unutmayacağını belirterek, duygularını şu sözlerle ifade etti:
“Bu olay bizi çok korkuttu. Olay esnasında evde değildik, bu sayede yara almadan kurtulduk ama evim yıkıldı. Eşyalarımın hepsi zarar gördü. Bu süreçte Büyükşehir Belediyesi acımızı paylaştı. Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’ya yürekten teşekkür ediyorum.”
Bina sakinlerinden Hikmet Keskin de yaşadıklarını anlattı:
“Patlama anında can kaybımızın olmaması bizim en büyük tesellimiz. Bina kullanılamaz durumda. Pencerelerimizin takılmasından enkazların kaldırılmasına, çelik kapıların takılmasından temizlik işlerine kadar Büyükşehir Belediyesi mağduriyetimizi giderdi. Belediye Başkanımız Mustafa Tuna’ya teşekkür ederim.”
 
Yukarı