7’den 70’e Müzikle Dolu Bir Başkent

Ankara Simiti

Admin
Yetkili Kişi
#1
BÜYÜKŞEHİR’DEN BÜYÜKTEN KÜÇÜĞE KONSER…

Ankara Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası, Başkentlilere müziği sevdirmek ve sanatsal aktivitelerle dolu bir Başkent için konserlerine devam ediyor.
Kent Orkestrası, bütün bir yıla yayılan konserlerinin yanı sıra, Perşembe günleri büyüklere özel “Öğle Arası Dinletileri”nden sonra her hafta Salı günleri de “Karagöz Konserde” ile miniklerin karşısına çıkıyor.

ankara (2).jpg


ÇOCUKLARA MÜZİK DÜNYASI TANITILIYOR

Her hafta Salı günü Gençlik Parkı Tiyatro Salonu’nda 12.30-13.30 saatleri arasında Başkentli minik sanatseverleri bir araya getiren Şef Kemal Günüç yönetimindeki Kent Orkestrası, çocuklara dünya müziklerini sevdirmeyi amaçlıyor.
Çalınan şarkıları öğrenerek eşlik eden minik müzikseverler, ücretsiz Karagöz Konserde programı ile ayrıca Geleneksel Türk Gölge Oyunu Karagöz Hacivat gösterisini izleyip, eğlenceli anlar yaşıyor.

ankara (4).jpg


7’DEN 70’E MÜZİKLE DOLU BİR BAŞKENT
Kent Orkestrası Şefi Kemal Günüç, “Karagöz Konserde” ile çocuklara, müzik dünyasını eğlenceli bir şekilde anlattıklarını belirterek, şu bilgileri veriyor:
“Konsere giderken nasıl hazırlanılır? Konsere gittiğimiz zaman nelere dikkat etmeliyiz? Nasıl davranmalı ve nasıl alkışlamalıyız? Tüm bunları tatlı tatlı, esprilerle anlatıyoruz çocuklara… Çocukların sevdiği müzikallerden şarkılar, çizgi film müzikleri, iki müzik devimiz Barış Manço ve Cem Karaca’nın şarkılarını çalarak çocukların katılımını sağlıyoruz. Onlara ayrıca enstrümanları tanıtıyor, müzik dünyasını öğretiyoruz. Amacımız, çocukların iyi bir müzik dinleyicisi olmasını sağlamak. Konserlerimize bütün çocukları bekliyoruz.”
ankara (1).jpg
 
Yukarı