25. Dönem Çocuk Meclisi Üyeleri “Fotoğrafın Büyüsü Bilim Okulu’’ Programına Katıldı

Başkent

Admin
Yetkili Kişi
#1
Ankara Büyükşehir Belediyesi 25. Dönem Çocuk Meclisi üyeleri, Ankara Üniversitesi’nin düzenlediği “Fotoğrafın Büyüsü Bilim Okulu’’ programına katıldı.

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Araştırma Görevlisi Oğuzhan Burak’ın yürüttüğü programa katılan Çocuk Meclisi üyeleri; dijital teknolojiden biraz uzaklaşarak analog fotoğraf çekim tekniklerini öğrenerek, karanlık oda ile tanıştı.

fotografin buyusu bilim okulu.JPG


UYGULAMALI EĞİTİM
Çocukların bilimsel ve teknik çalışmalara katılarak takip etmelerinin amaçlandığı Çocuk Üniversitesi programları yoğun ilgi görüyor.

Farklı eğitim modellerini uygulamalı olarak tecrübe eden, bilim insanlarıyla ve eğitimcilerle tanışan Çocuk Meclisi üyeleri, diğer alanlarda açılacak sertifikalı atölye çalışmalarına Mart ve Nisan ayında da devam edecek.

Çocuk Meclisi Basın Yayın Komisyonu Birinci Sözcüsü Umay Doğa Doğruer, “İletişim Fakültesi Çocuk Üniversitesi Fotoğraf Atölyesi’nde vesikalık fotoğrafların nasıl çekildiğini, eski fotoğrafların nasıl düzenlendiğini teknikleriyle öğrenmiş olduk’’ derken, Basın Yayın Çocuk Komisyonu üyesi Eda Üstün, “Bu yaşta hem üniversite ortamını gördük hem de fotoğraf makinasının bölümlerini öğrendik. Kendi fotoğraflarımızı çektik” diye konuştu.

Çocuk Meclisi 25. Dönem Bilim Teknoloji Komisyonu Başkanı Hüseyin Mehmet Eğri ise analog fotoğraf makinasından nasıl fotoğraf çıkarıldığını ve karanlık oda tekniklerini öğrendiklerini anlattı.
 
Yukarı