İrem Derici Ankara Festivalinde sahne aldı

İrem Derici Ankara Festivali

İREM DERİCİ SAHNEDE GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

Ünlü sanatçı İrem Derici 7. Büyük Ankara Festivali’nde verdiği konserde zor anlar yaşadı. Harun Kolçak’ın ‘Gir Kanıma’ şarkısını seslendiren Derici, sahnede gözyaşlarına boğuldu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 7. Büyük Ankara Festivali’nde sahne alan İrem Derici, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Harun Kolçak’ın ‘Gir Kanıma’ şarkısını seslendirdi. Çocukluk hayranı olduğu Kolçak’ın kendisi için çok büyük bir sanatçı olduğunu belirten Derici, gözyaşlarına hakim olamadı.

RAPORLU OLMASINA RAĞMEN SAHNEDE

Çok duygusal dönemlerden geçtiğini ifade eden Derici, son dönemde magazin basınında geniş yer bulan sağlık durumuna da değindi. Yoğun tempoda devam eden konser programı nedeniyle yorgun düştüğünü belirten sanatçı, “15 günlük sağlık raporum olmasına rağmen bugün sahnedeyim. Bu işi çok seviyorum o yüzden sevenlerimden kopamıyorum” dedi. İrem Derici, sunuculuğunu üstlendiği televizyon programını da sağlık problemleri nedeniyle sonlandırdığını ifade etti.

iremderici-4
İrem Derici Ankara Festivali

“ÖLENE KADAR BENİM ABİMDİR”

Festivalde aynı gün sahne alan Mustafa Ceceli ile düet yapan İrem Derici, izleyenlere muhteşem bir konser verdi. ‘Kıymetlim’ isimli şarkıyı birlikte seslendiren ikiliden Derici, Ceceli ile ilgili şunları söyledi: “Aynı karından çıkmasak da aynı karında büyümesek de bu adam ölene kadar benim abimdir. Hayattaki en büyük isteğim inşallah bir gün benim de onun gibi bir oğlum olur.”

 

“APAÇİYSEK SUÇUMUZ NE?”

‘Kıymetlim’ şarkısının yılın düeti olacağını ifade eden Mustafa Ceceli, “Bu şarkı sene sonu geldiğinde tahmin ediyoruz ki bütün ödülleri toplayacaktır. Ayrıca ‘Kıymetlim’i bugün Ankara’da ilk kez sahnede canlı olarak birlikte söyledik” dedi. Ceceli, konser sırasında da sık sık elektronik klavye eşliğinde hayranlarını coşturdu. “Apaçiysek suçumuz ne?” diyen sanatçı, bir dönem oldukça meşhur olan ‘apaçi müziği’ ile sahnede dans etti.

iremderici-3
İrem Derici Ankara Festivali

Başkentliler, 7. Uluslararası Büyük Ankara Festivali’nde, dün akşam sürekli yağan yağmura rağmen, gündüz etkinlikler, akşam da konserlerle eğlenmeye devam etti.

Atatürk Kültür Merkezi alanında gündüz gösteri ve etkinliklere katılan Başkentliler, akşam saatlerinde etkili olan yağışlı havada da alanı terk etmedi.  Saatler öncesinden festivalin büyük konser alanını dolduran ziyaretçiler, önce Ankara havaları eşliğinde ekiplerin “kaşık şovunu” izledi.

Daha sonra da  Volkan Arslan sahneye çıkarak, Karadeniz yöresine ait türkülerle konser alanını dolduran onbinleri coşturdu. Arslan, “Yağarsa Yağmur Yağar” ve “Oy Çalamadum Gitti” isimli parçalarıyla, yağmura rağmen konser alanını dolduran Başkentlileri eğlendirdi. Sanatçıya tulum ve kemençeyle eşlik eden Ankara Horon Kulübü ise horon performanslarıyla atmosferi hareketlendirdi.

Ardından Sunucu Ceyhun Yılmaz, okuduğu şiirle seyircilerin içini ısıtırken, sahneye aldığı vatandaşlara şarkılar söyletti. Sahneye çıkan bazılarının sesleri ise profesyonel sanatçıları aratmadı.

iremderici-2
İrem Derici Ankara Festivali

-KONSERDEN KLİP ÇIKACAK

Daha sonra sahneye, ünlü sanatçı Mustafa Ceceli çıkarak, konserine  “Maşallah”parçasıyla başlangıç yaptı. Ceceli, bu şarkısını söylerken aynı zamanda klip çektiğini söyleyip izleyicilere sürpriz yapınca, büyük alkış aldı.

“İlle de Aşk” şarkısıyla konser alanını hareketlendiren ünlü sanatçı, Büyük Ankara Festivali’nde sahne almayı özlediğini ifade ederek, emeği geçen herkese teşekkür etti. “İyi ki Hayatımdasın” parçasıyla romantik şarkılarına giriş yapan Ceceli, “Bu şarkıyı kendime armağan ediyorum, sizin de hayatınızda birileri varsa ona armağan edebilirsiniz” diyerek, Instagram hesabından da bir süre canlı yayın yaptı. Ardından İrem Derici’yi sahneye çağıran Ceceli, birlikte “Kıymetlim” ve “Kiraz” şarkılarını söyledi.

Ceceli, zaman zaman da klavyenin başına geçerek, konserine renk kattı. Davulcusuyla darbuka şov yapan ve seyircilerin de arasına inerek geceye unutulmaz anlar katan Ceceli, “Ankara’nın Bağları” ve “Ulus, Cebeci, Çankaya” türküleriyle de izleyicileri coşturdu.

 

-İREM DERİCİ: “BEN BU SEYİRCİ ÖNÜNDE EĞİLİRİM”

Pop müziğin sevilen isimlerinden İrem Derici, “Haberim Yok” ve “Seviyorum Ne Önemi Var” isimli parçalarıyla başladı. Seyircileri, “Benim Bir Yanım Ankara” diyerek selamlayan Derici, “Bu atmosfer karşısında video çekip düşman çatlatmak istiyorum” diyerek cep telefonuyla bir süre video kaydı yaptırdı Seyirciyle sürekli diyalog halinde olan Derici, çıkış yaptığı şarkılardan biri olan “Düşler Ülkesinde Gel Git Akıllısı” isimli şarkısını söylemeden önce bir anısını seyircilerle paylaştı.

iremderici-5
İrem Derici Ankara Festivali

Konser alanını dolduran onbinler karşısında hayranlığını gizleyemeyen sanatçı, Zeki Müren’in ünlü sözünü hatırlatarak, “Ben bu seyirci önünde eğilirim” dedi. Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Harun Kolçak, anısına “Gir Kanıma” parçasını söyledi. Sanatçı, “Gel Gel Sarışım Gel” ve “Bir miyiz?” şarkılarının yanı sıra hareketli parçaları ve danslarıyla, muhteşem bir sahne performansı sergiledi. Derici, konserini sonlandırırken, “Sizleri bizlerle buluşturduğu için Başkan Melih Gökçek’e teşekkür ediyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here