İhtiyaç Sahibi Ailelere Yardım Eli

Pursaklar Saray Osmangazi Mahallesi

Sosyal Hizmetler Eğitim ve Yardım Vakfı Onursal Başkanı Nevin Gökçek, Pursaklar’da ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek yardımlarda bulundu.
Nevin Gökçek, Pursaklar ilçesi Saray Mahallesi’nde, Özbekistan’dan Hatay’a mantar yetiştirmek için gelen, daha sonra da yerleştiği Ankara’da eşi tarafından terk edilen Fatmanur Buhara‘yı, Vakıf Müdürü Nevin Uğurlu ile birlikte ziyaret etti.
Geçimini Kaymakamlık ve Büyükşehir Belediyesi’nden gelen yardımlarla sağlayan ailenin sorunlarını dinleyen Nevin Gökçek, kız çocuklarının okula devam etmesi için Vakıf olarak burs bağlanması talimatını verdi. Gökçek, “Çocukların annesine de dikiş makinesi alalım ki kendi hayatını kazanabilsin” dedi. Daha sonra Vakıf görevlileri, aileye gıda yardımında bulunup, küçük Mustafa’ya da hediyeler verdi.
Nevin Gökçek ardından, Pursaklar Saray Osmangazi Mahallesi’nde yaşayan ve eşi cezaevinde olan Z.H. ile 4 çocuğunu ziyaret etti. Gelirleri olmayan ve Kaymakamlık yardımıyla geçinen ailenin en büyük kızının eve katkı sağlamak için çalışmaya başladığını, diğerlerinin okuduğunu öğrenen Gökçek, aileye destek olacaklarını söyledi.
Z.H’nin, evin 2 aydır kirasını ödeyemediklerini söylemesi üzerine de Nevin Gökçek Z.H’ye iş sözü verdi ve düzenli oturabilecekleri bir ev ayarlanacağını bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here