Arkadaşlarını Kurtarmak İsteyen İki Çocuk Boğularak Can Verdi

Ankara’nın Kahramankazan ilçesinde serinlemek amacıyla eski kum ocağı göletine giren arkadaşlarının boğulma tehlikesi geçirdiğini görerek, kurtarmak için suya giren 2 arkadaşı, boğularak canından oldu. Çocukların cesetleri, itfaiye ekipleri tarafından çıkarıldı.

 

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, vatandaşları uyararak, ’te bulunan tüm baraj, göl, gölet ile kent sınırından geçen ve başta olmak üzere hiçbir akarsuyun, yüzmeye uygun olmadığını bildirdi.

 

yetkililerinin verdiği bilgiye göre, Kahramankazan‘da, 8 ile 13 yaşları arasında 7- 8 çocuk, yüzmek amacıyla ailelerinden habersiz olarak, İçören Köyü ile arasında bulunan eski kum ocağı göletine gitti.

 

Çocuklardan birinin, yüzmek için suya girdiğinde boğulma tehlikesi yaşadığını gören diğer 2 çocuk, kurtarmak için suya atladı. Suya ilk giren çocuk, arkadaşlarının yardımıyla kurtulurken, yardım etmek için suya giren 11 yaşındaki E.Ü ile 13 yaşındaki İ.K, boğularak can verdi.
Olay üzerine İtfaiye Dairesi Başkanlığı Su Altı Arama Kurtarma Ekibi’nden yardım talep edildiğini İfade eden yetkililer, ihbarın hemen ardından ekibin bölgeye intikal ettiğini, ancak çocukların cesetlerinin bulunarak güvenlik ve sağlık ekiplerine teslim edildiğini söylediler.

 

ANKARA’DA SULAR UYGUN DEĞİL

 
İtfaiye Daire Başkanlığı yetkililer, vatandaşları uyararak, Başkent’te bulunan baraj, göl, gölet ile kent sınırından geçen Kızılırmak ve Sakarya dahil olmak üzere hiçbir akarsuyun, yüzmek veya serinlemek amacıyla girmeye uygun olmadığını belirttiler. Yetkililer, okulların da yarın tatile gireceğine dikkat çekerek, anne-babaların, çocuklarını bu sulara girmemeleri konusunda uyarmalarını istedi.

 

CEVAP VER